Tags » Europa

#1121 Norway – Jan Mayen 17/09/04

Wolfgang has sent this nice postcard from Jan Mayen, thank you! It was posted on September 4 and arrived on September 11, 2017.

The stamp is part of the 2015 EUROPA stamp set, which was issued on June 5, 2015. 32 mais palavras

Stamp

Trucktax

Hebben de dames en heren politici geld nodig voor hun onzalige plannetjes? Laten ze dan maar eens doen wat iedereen moet doen om aan zijn geld te komen en gaan aerken, dingen produceren die anderen willen kopen. 91 mais palavras

NAP, Non Aggression Principle/nonagressie-principe

City break Glasgow de la 672 ron/pers (zbor, cazare 4 nopti )

Glasgow este unul dintre putinele locuri  unde arhitectura Victoriana imbraca totul in istorie, in timp ce oamenii si-au pastrat neatinsa ospitalitatea si bucuria de a intampina turistii. 170 mais palavras

Vazhdojnë arrestimet në Spanjë

14 autoritete të lartat ë rajonit të Katalonjës janë arrestuar për shkak të përgatitjeve për referendum.

Referendumi i parashikuar për në 1 tetor është kundërshtuar nga qeveria dhe institucionet e tjera të Spanjës. 143 mais palavras

Aktualitet

Mogherini: Nuk është nevoja për negociata të reja mbi marrëveshjen bërthamore

Në përfundim të takimit të ministrave të jashtëm të Iranit dhe grupit 5+1, shefja e diplomacisë evropiane deklaroi se nuk është e nevojshme të zhvillohen negociata të reja për programin e përbashkët të veprimit të marrëveshjes bërthamore. 169 mais palavras

Aktualitet

Lisabon

Što raditi u Lisabonu na kišovit dan?

Nakon prospavane noći u Lisabonu dočekala nas je ni više ni manje nego cjelodnevna kiša. Odlična prilika za posjetiti… 879 mais palavras

Djeca

Quando andare in crociera?

Quando si decide di partire per una crociera, ci sono diverse varianti da tenere in considerazione. Una volta scelto l’itinerario, è fondamentale capire in quale periodo dell’anno sarà possibile vivere al meglio i luoghi che si andranno a visitare, o, al contrario, partendo dalle date destinate alla partenza, si potrà restringere il campo delle destinazioni tenendo in considerazione le condizioni atmosferiche delle zone toccate dalla crociera. 295 mais palavras

Crociere